Kurs Turystyki Rodzinnej

Z dzie?mi na tatrza?skie szlaki

Kurs adresowany do rodziców/opiekunów z dzie?mi w wieku 7-14 lat. Chcemy im pokaza? jak ciekawie , ale przede wszystkim bezpiecznie i rozs?dnie wprowadza? swoje pociechy na tatrza?skie szlaki. Podczas dwudniowego kursu poka?emy zarówno elementy edukacyjne, które mog? zaciekawi? m?odych ludzi, jak i prze?wiczymy podstawy asekuracji w trudniejszym terenie oraz zachowania w razie pojawienie si? k?opotów.

Informacje ogólne:

• miejsce szkolenia – rejon Morskiego Oka
  • wymagania odno?nie uczestników – dobry stan zdrowia, przeci?tna kondycja, opiekunowie – podstawowe do?wiadczenie w poruszaniu si? po Tatrach w warunkach letnich, dzieci – wiek 7-14 lat ; zalecamy posiadanie ubezpieczenia od nast?pstw nieszcz??liwych wypadków
  • wyposa?enie w?asne – ubiór i obuwie przystosowane do warunków górskich
  • sprz?t dostarczany przez organizatora- uprz?? , kask, zestaw ferratowy + opcjonalnie raki, czekan
  • wyk?ady i zaj?cia teoretyczne – ok. 4,5 h,
  • zaj?cia w terenie – ok 12 h
  • grupa maks. 4 osoby (2 dzieci+ 2 opiekunów)
  • cena 490 z? (1 opiekun+ 1 dziecko; nie zawiera noclegów i wy?ywienia)

Program kursu

(cele wycieczek ustalane s? w zale?no?ci od pogody oraz mo?liwo?ci uczestników)

Dzie? 1

Przygotowanie do zaj?? godz. 8.30-10.00

1. Przedstawienie planu zaj??
  2. Podstawowe informacje o topografii i ?rodowisku przyrodniczym Tatr i doliny Rybiego Potoku
  3. Podstawy orientacji i nawigacji w terenie

Zaj?cia w terenie godz. 10.30 -16.30 (wycieczka w rejon Opalonego/Szpiglasowego Wierchu)

1.  Praktyczne ?wiczenie zasad w?drowania w górach (rozk?adanie si?, odpoczynki, 2.  ?rodowisko przyrodnicze (rozpoznawanie drzew i ro?lin, obserwacja zwierz?t)3.  Podstawy orientacji i nawigacji w terenie (uzycie mapy, kompasu i GPS do okre?lania pozycji i identyfikacji otaczaj?cych szczytów i prze??czy)