Wycieczki lato Home

Wycieczki szkoleniowe przeznaczone są dla osób które chcą w praktyce, podczas zdobywania tatrzańskich szczytów, poznać i przećwiczyć reguły i zasady bezpiecznego poruszania się   w terenie wysokogórskim o różnym stopniu trudności.  Oczywiście w odróżnieniu do kursu podczas wycieczek nacisk kładziony jest bardziej na prezentowanie przez przewodników/instruktorów sposobów asekuracji czy wyboru trasy, będzie jednak także okazja żeby samemu potrenować   Podczas wycieczek nie ograniczymy się wyłącznie do kwestii bezpieczeństwa – przybliżymy także  środowisko przyrodnicze Tatr oraz topografię z uwzględnieniem historii zdobywania tatrzańskich szczytów.

W sezonie zimowym zapraszamy na:

 ∝ Rysy – wycieczka szkoleniowa

 Zimowe wejście na najwyższy szczyt naszego kraju będzie okazją do poznania reguł wyboru bezpiecznej trasy w warunkach zimowych,  zasad asekuracji i autoasekuracji z wykorzystaniem sztucznych ułatwień oraz reguł bezpiecznego poruszania się w mieszanym, skalno- śnieżnym terenie.

 Koszt wycieczki : 250 zł/osobę 

     Najbliższe terminy:                 19 kwietnia 2015

∝ Mnich – wycieczka szkoleniowa

Podczas  zdobywania efektownego, górującego nad Morskim Okiem wierzchołka, przećwiczymy zasady wybory drogi w warunkach zimowych, poruszania się z lotną asekuracją oraz pokonywania trudnego skalno-śnieżnego terenu z wykorzystaniem poręczówek.

Koszt wycieczki : 250 zł/osobę

Najbliższe terminy:     26 kwietnia 2015

 Żabi  Szczyt Wyżni – wycieczka szkoleniowa 

Długa wędrówka na dość rzadko odwiedzany, bardzo widokowy wierzchołek  górujący nad Czarnym Stawem i doliną Żabich Stawów Białczańskich  będzie okazją do poznania zasad wyboru trasy w warunkach zimowych, wykorzystania raków i czekana w urozmaiconym, skalno-śnieżnym eksponowanym terenie oraz reguł poruszania z lotną asekuracja, potrenujemy także poruszanie się po poręczówkach w średnio trudnym terenie skalnym.

 Koszt wycieczki : 250 zł/osobę 

Najbliższe terminy:  1 maja 2015

 Zawrat, Szpiglasowa – skiturowe wycieczki szkoleniowe

Wędrówki na nartach skiturowych przez wysokie tatrzańskie przełęcze przeznaczone są dla osób mających już pewne doświadczenie w narciarstwie pozatrasowym, które chcą lepiej poznać zarówno zasady poprawnego planowania wycieczki i  wyboru trasy w warunkach zimowych, jak i zasady sprawnego i bezpiecznego przeprowadzenia tury. Trasa wycieczki poprowadzona w rejonie Hali Gąsienicowej, doliny Pięciu Stawów Polskich i Morskiego Oka zależy od warunków śniegowo-lawinowych, punktem startu są schroniska na Hali Gąsienicowej i w Starej Roztoce.

 Koszt wycieczki : 250 zł/osobę 

Najbliższe terminy:  25 kwietnia 2015

 formularz zgłoszenia na wycieczki szkoleniowe

UWAGA – w razie niesprzyjających ( zbyt niebezpiecznych) warunków śniegowo-lawinowych wycieczki mogą zostać odwołane

TOP