Kurs Turystyki Rodzinnej

Z dziećmi na tatrzańskie szlaki

Kurs adresowany do rodziców/opiekunów z dziećmi w wieku 7-14 lat. Chcemy im pokazać jak ciekawie , ale przede wszystkim bezpiecznie i rozsądnie wprowadzać swoje pociechy na tatrzańskie szlaki. Podczas dwudniowego kursu pokażemy zarówno elementy edukacyjne, które mogą zaciekawić młodych ludzi, jak i przećwiczymy podstawy asekuracji w trudniejszym terenie oraz zachowania w razie pojawienie się kłopotów.

Informacje ogólne:

• miejsce szkolenia – rejon Morskiego Oka
  • wymagania odnośnie uczestników – dobry stan zdrowia, przeciętna kondycja, opiekunowie – podstawowe doświadczenie w poruszaniu się po Tatrach w warunkach letnich, dzieci – wiek 7-14 lat ; zalecamy posiadanie ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków
  • wyposażenie własne – ubiór i obuwie przystosowane do warunków górskich
  • sprzęt dostarczany przez organizatora- uprząż , kask, zestaw ferratowy + opcjonalnie raki, czekan
  • wykłady i zajęcia teoretyczne – ok. 4,5 h,
  • zajęcia w terenie – ok 12 h
  • grupa maks. 4 osoby (2 dzieci+ 2 opiekunów)
  • cena 490 zł (1 opiekun+ 1 dziecko; nie zawiera noclegów i wyżywienia)

Program kursu

(cele wycieczek ustalane są w zależności od pogody oraz możliwości uczestników)

Dzień 1